mydło do włosów olej rycynowy

Mydło do włosów zamiast szamponu? Jestem na TAK!

Mydło do włosów to alternatywa dla szamponów w plastikowych butelkach. Świadoma pielęgnacja, która pozwoli cieszyć się pięknymi włosami. Stosowanie szamponu w celu mycia włosów to już rutyna. Przeczytaj dlaczego warto porzucić plastik dla kostki mydła!

Na początku przyjrzyjmy się zawartości sklepowych szamponów. Ich składy niezwykle często zawierają liczne substancje, które mogą źle wpływać na kondycję włosów. Będą to przede wszystkim: SLS, silikony, parabeny. W rezultacie, tak agresywny środek myjący, stosowany codziennie, może przyczynić się do wysuszenia włosów. Dodatkowo, zawarte w nich silikony oblepiają strukturę włosa, przez co włosy mogą zwijać się w nieestetyczne strąki.

MYDŁO DO WŁOSÓW ZAMIAST SZAMPONU?

Mycie włosów mydłem może być więc doskonałą opcją na wprowadzenie naturalniejszej pielęgnacji włosów. Należy jednak pamiętać, że nie każde mydło do tego się nada. Zwykłe, sklepowe mydła nie sprawdzą się do włosów. Na szczęście istnieje mnóstwo naturalnych mydeł, które znajdą zastosowanie w pielęgnacji włosów. Ich zaletą jest naturalny skład i wysokiej jakości składniki, takie jak: oleje, glinki czy ekstrakty. Tak naprawdę wystarczy znaleźć mydło, którego właściwości będą odpowiadać specyfice rodzaju włosa czy skóry głowy. Stosując naturalne mydła można szybko zauważyć efekty, włosy będą gładkie i puszyste, a skóra głowy ukojona.

mydło do włosów z olejem rycynowym

Mydło do włosów z olejem rycynowym ZOBACZ

MYDŁA DO WŁOSÓW ZAZWYCZAJ SĄ W TRADYCYJNEJ POSTACI

Nie powinno to jednak budzić trudności. Wystarczy albo bezpośrednio namydlić włosy lub też nanieść je za pomocą dłoni. Istnieją także mydła do włosów w płynie, jednak również ich konsystencja jest o wiele gęstsza, niż ma to miejsce w przypadku szamponów. Mydła w kostce są na pewno bardziej wydajne, ale także ekologiczne. Nie dość, że składają się z naturalnych składników, to jeszcze nie generują odpadów w postaci plastikowych butelek.

ŁAGODZENIE ZASADOWEGO ODCZYNU MYDŁA W KOSTCE

By złagodzić zasadowy odczyn mydła oraz zniwelować efekt twardej wody, powinno się umyć włosy w kwaśnym roztworze wodnym octu. Proporcje to około jedna część octu na dziesięć części wody. Proporcja może się różnić w zależności od twardości wody.

Po tym zabiegu można jeszcze raz opłukać włosy pod wodą (woń octowa zniknie i tak podczas suszenia włosów – w żadnym wypadku nie pod włos) i cieszyć się puszystą, lśniącą fryzur oraz zdrowa skórą głowy.

mydło do włosów 4 szpaki

A może dla wygodniejszego stosowania wybierzesz mydło na sznurku? ZOBACZ

Dodaj komentarz

Koszyk

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping