woda utleniona

Woda utleniona – niesamowite zastosowania!

Woda utleniona, czyli 3% wodnym roztworem nadtlenku wodoru (nadtlenek wodoru H2O2) chyba większości z nas kojarzy się z dezynfekcją ran. Jeszcze z dzieciństwa pamiętamy ten płyn, który pienił się i szczypał kiedy rodzice polewali nasze zdarte kolana i łokcie. Ale to naprawdę niezwykła substancja. Zastosowanie wody utlenionej ma o wiele szerszy zakres. Poniżej przedstawiam listę dziesięciu sposobów na wykorzystanie wody utlenionej. Przeczytaj! (więcej…)

Read More

maseczki w płachcie

Maseczki w płachcie – otulą Twoją twarz jak kołderka!

Maseczki w płachcie pochodzą z Japonii, a swoją sławę zyskały jako element koreańskiego rytuału pielęgnacyjnego. Pierwotnie stosowane były przez gejsze. Namaczały one skrawki jedwabiu w wodzie różanej, a później okładały nimi twarze. Wśród azjatyckich preparatów do pielęgnacji skóry znajdują się na podium, a ich popularność wciąż rośnie. (więcej…)

Read More

melisa lekarska

Melisa lekarska – (nie tylko) na uspokojenie i dobry sen!

Melisa lekarska (Melissa officinalis) ze względu na wydzielany aromat nazywa się ją cytrynowym zielem. Roślina ma szerokie działanie lecznicze. Co ciekawe, jest ceniona nie tylko przez zielarzy, ale także pszczelarzy, ponieważ jej zapach przyciąga owady produkujące miód. Chociaż znana jest głównie z wyjątkowej zdolności kojenia nerwów, ma wiele zastosowań. Wykazuje działanie przeciwwirusowe, przeciwrozkurczowe, i przeciwdepresyjne.

(więcej…)

Read More

Naturalne oleje z filtrami UV

Naturalne oleje z filtrami UV, które chronią skórę przed słońcem!

Naturalne oleje z filtrami UV to alternatywa dla osób chcących zabezpieczyć się przed agresywną chemią i konserwantami zawartymi w popularnych kosmetykach. Czy wiesz, że kiedyś ludzie zamożni unikali słońca i opalania się dlatego, że opalenizna świadczyła o pochodzeniu z niższych sfer. Zmieniło się to w XX w. za sprawą Coco Chanel, która zapoczątkowała modę na piękną opaleniznę. Ta moda trwa do teraz. Należy jednak zawsze pamiętać o ochronie skóry przed poparzeniami słonecznymi.
(więcej…)

Read More

zioła szwedzkie z piołunem marii treben

Zioła szwedzkie – mieszanka, którą powinieneś mieć w swojej apteczce!

Zioła szwedzkie z piołunem to ciesząca się bardzo dużą popularnością mieszanka ziołowa o wszechstronnym zastosowaniu i od wielu lat wykorzystywana w medycynie naturalnej. Regularne spożywanie ziół szwedzkich poprawia samopoczucie i dodaje energii. Zioła łagodzą uporczywe zaparcia, wzdęcia i gazy. Stosowane zewnętrznie, przyspieszają proces gojenia ran i oparzeń oraz leczą znamiona, brodawki, plamy na skórze i łojotok. Nalewka oraz okłady stosowane są także wspomagająco w terapii nowotworowej. (więcej…)

Read More

olejek rycynowy oleum ricini

Olejek rycynowy – 6 powodów dla których warto go kupić!

Olejek rycynowy to produkt pochodzenia roślinnego, otrzymywany z nasion rącznika pospolitego. W pierwszej kolejności wyciskany jest olej na zimno, a następnie wygotowywany z wodą. Dzięki temu procesowi dochodzi do rozkładu obecnej w nasionach rycyny (toksoalbuminy), której zażycie może powodować śmiertelne zatrucie. Od czasów starożytnych olej ten powszechnie stosuje się jako środek przeczyszczający. To także jeden ze składników naturalnych, które są najczęściej wykorzystywane w kosmetyce. Zaaplikowany na skórę, włosy, rzęsy lub paznokcie może zdziałać cuda! (więcej…)

Read More

olejek złodziei naturalny wirusy bakterie

Olejek złodziei – niszczy wirusy, bakterie, usuwa zmęczenie! + przepis

Olejek złodziei bez wątpienia musi się znaleźć w Twojej apteczce. Kiedy w 1413 roku czarna śmierć pustoszyła dużą część Francji, czterech złodziei widziało w niej sposób na wzbogacenie. Okradali oni chorych i zmarłych ze wszystkich posiadanych kosztowności. Ich radość i szczęście z grabieży nie trwały jednak długo, ponieważ zostali schwytani i postawieni przed królewskim sądem. Wielką zagadką dla wszystkich pozostawał jednak fakt, jak złodzieje, którzy dotykali bezpośrednio ciężko chorych, nigdy nie zarazili się tą okropną chorobą. Obiecano im, że jeżeli wyjawią prawdę, nie zostaną ukarani i ich ciała nie spłoną żywcem. Złodzieje przyznali się do tego, że wcześniej byli zwykłymi handlarzami perfum i egzotycznych przypraw, ale kiedy wybuchła epidemia dżumy międzynarodowa żegluga i handel ustały. Dlatego musieli znaleźć inny sposób na utrzymanie się, a że znali właściwości lecznicze przypraw, którymi wcześniej handlowali, stworzyli recepturę niezwykłego olejku eterycznego.
(więcej…)

Read More

Koszyk

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping