Wszystko zaczęło się od… metalowej słomki!

Ten produkt wręcz nas zachwycił – piękna i praktycznie niezniszczalna. Ile tysięcy plastikowych słomek zastąpi! Ekologiczne i ekonomiczne. Zaczęliśmy powoli zamieniać wszystko co się tylko dało. I tak, zaczynając od jednej małej słomki, staliśmy się miłośnikami idei zero waste.

ZEROtyki to projekt, który powstał, aby podzielić się pomysłami na to jak w porosty sposób można stworzyć dom przyjazny środowisku. Chcemy pomóc eliminować zużycie plastiku, przedstawiamy alternatywy dla jednorazowych opakowań oraz promujemy polskich producentów mających na uwadze zrównoważoną produkcję. Wierzymy, że nasze codzienne wybory i nawyki kształtują świat w jakim żyjemy. Chcemy tworzyć społeczność konsumentów świadomych – takich, którzy wiedzą, że każda ich decyzja wspiera konkretne działania i rozwiązania. Że wybór ma znaczenie.

Z pasją przedstawiamy alternatywy dla szkodliwych dla środowiska produktów codziennego użytku: suplementy diety, kosmetyki naturalne, ekologiczne środki czystości.

Wspieramy polskich producentów.

Zarówno w życiu jak i w pracy kierujemy się zasadą 7R:

1. Odmawiaj (Refuse). Nie bierz plastikowych reklamówek, ulotek, używaj opakowań wielorazowych.

2. Ograniczaj (Reduce). Kupuj rozważnie.

3. Używaj ponownie (Reuse). Postaraj się zawsze wykorzystywać maksymalnie to co już masz. Korzystaj z metalowej maszynki do golenia, kubeczka menstruacyjnego, wielorazowych płatków kosmetycznych z bawełny.

4. Naprawiaj (Repair). Zamiast kupować nowe – odnawiaj stare meble, ceruj ubrania, naprawiaj buty.

5. Segreguj i przetwarzaj (Recycle). Oprócz segregowania śmieci, przerabiaj rzeczy, które masz w domu. Ze szklanej butelki zrób wazon, a z niepotrzebnego słoika – świecznik.

6. Kompostuj (Rot). Kompostuj odpady organiczne (np. obierki) i używaj przedmiotów biodegradowalnych (np. bambusowych słomek czy ręczników).

7. Pamiętaj (Remember). Nikt nie zadba o środowisko za Ciebie. Wyrób sobie nawyk myślenia o tym jak to co robisz wpływa na Twoje otoczenie.

Jeden, nawet najmniejszy krok w kierunku zmiany przyzwyczajeń to dobry krok. Razem zmotywujmy się do zmiany.

Koszyk

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping