olejek rycynowy oleum ricini

Olejek rycynowy – 6 powodów dla których warto go kupić!

Olejek rycynowy to produkt pochodzenia roślinnego, otrzymywany z nasion rącznika pospolitego. W pierwszej kolejności wyciskany jest olej na zimno, a następnie wygotowywany z wodą. Dzięki temu procesowi dochodzi do rozkładu obecnej w nasionach rycyny (toksoalbuminy), której zażycie może powodować śmiertelne zatrucie. Od czasów starożytnych olej ten powszechnie stosuje się jako środek przeczyszczający. To także jeden ze składników naturalnych, które są najczęściej wykorzystywane w kosmetyce. Zaaplikowany na skórę, włosy, rzęsy lub paznokcie może zdziałać cuda!

Olej rycynowy – charakterystyka

To gęsta, oleista ciecz zwykle koloru jasnożółtego, o słabym zapachu. Niemal nie rozpuszcza się w wodzie, zamarza w temperaturze -24°C. W jego skład wchodzą glicerydy kwasu rycynolowego (ok. 80 procent) oraz oleinowego, linolowego, palmitynowego i stearynowego.

olej rycynowy

Olej rycynowy 100% naturalny – KUP TutaJ

Olejek rycynowy – zastosowanie

1. Na skórę

Olej rycynowy posiada doskonałe właściwości nawilżające, dlatego często jest składnikiem kosmetyków, kremów oraz balsamów. Ma on działanie zmiękczające, ujędrnia, chroni skórę, przyspiesza jej regenerację, leczy choroby skórne, usuwa guzki, opryszczkę, przyspiesza gojenie się ran i oparzenia. Działa przeciwzmarszczkowo. Jeżeli borykasz się z trądzikiem, masz suchą skórę, chcesz zapobiegać zmarszczkom lub je zredukować wykorzystaj olejek rycynowy.

Ponadto idealnie nadaje się do nacierania miejsc dotkniętych chorobą, robienia okładów oraz masaży. Masaże pomogą uporać się z bólem i stanami zapalnymi mięśni i stawów.

2. Cudowny lek na krosty i wypryski

To zastosowanie odkryłam całkiem przypadkiem – po butelce trochę pociekło, więc ją wpalcami. Czasami mam bzika na punkcie wykorzystywania wszystkiego 😉 Posmarowałam krostkę pod nosem i jakie było moje zdziwienie – rano była o połowę mniejsza. Po 2 dniach zniknęła całkowicie!

3. Na włosy

Zaaplikuj olej na skórę głowy i rozsmaruj na całej długości włosów i pozostaw przynajmniej na godzinę (a najlepiej na noc). Możesz wymieszać go z olejem kokosowym albo migdałowym. Stosowany regularnie sprawi, że włosy staną się gęstsze oraz przestaną wypadać. Dzieje się tak, ponieważ pobudza on krążenie krwi, dzięki czemu intensywniej dopływa do mieszków włosowych i przyspiesza wzrost włosów. Możesz go również dodać do szamponu: zregeneruje włosy, nada im zdrowy blask oraz pomoże pozbyć się łupieżu.

4. Na rzęsy

Nałóż olejek wzdłuż linii rzęs oraz na całą ich długość. Najlepiej będzie, jeśli zabieg zastosujesz na noc. Rzęsy przestaną wypadać, będą rosły szybciej, a po kilku tygodniach staną się wyraźnie dłuższe i gęstsze.

A jak to zrobić?
Bardzo prosto. Nabieramy na starą (oczywiście czystą!) szczoteczkę po tuszu odrobinę olejku i nakładamy na noc jak maskarę. 
Rano zmywamy.

5. Na paznokcie

Zastosuj olejek na kruche i łamliwe paznokcie. Olej rycynowy to doskonałe źródło witaminy E, która zregeneruje, wzmocni i upiększy Twoje paznokcie. W tym celu możesz moczyć palce w podgrzanym olejku przez kilkanaście minut lub zaaplikować go na paznokcie, a następnie założyć bawełniane rękawiczki.

Jak stosować olej rycynowy na paznokcie i skórki?
 1. Włóż na chwilę buteleczkę oleju do gorącej wody
2. Podgrzany w ten sposób olej nanieś na niepomalowaną płytkę paznokcia patyczkiem higienicznym.
3. Powtarzaj tak często, jak się da!
Przeczytaj także:

6. Do kąpieli

Do wanny wlać 10 kropli olejku ( ale zapewniam Was, że olej nie będzie pływał jak oczka w rosole ;)) i zanurzyć się w tak przyjemnej wodzie na kilka minut, zapominając o wszystkich troskach i problemach. Żeby było przyjemniej można w łazience zapalić aromatyczne świeczki albo podgrzać w kominku zapachowym ulubiony olejek.
Po takiej kąpieli skóra jest gładka i sprężysta, otoczona jakby takim delikatnym nawilżającym filmem. Dla mnie taka regeneracja jest zbawieniem na moją bardzo suchą skórę.

Dodaj komentarz

Koszyk

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping